Vagy párnácskák?
Többfunkciós játék. Olyan párnácskák, melyeken betűk vannak, össze és szét rakhatók, dobálhatók, állítható, fektethető, csokorbaszedhető és betűtanítók. Mindenféle maradék anyagokból készült, szóval filléres játék, csak a tépőzárat kellett megvennem.
Ki
mire használja, majd eldönti, ezzel többet nem foglalkozok, inkább rátérek a
készítésére, mert mi tagadás, eltartott egy jó ideig.
Készítése:
Test: Először is elővettem egy csomó „rongyot”. Sajnos, akkor azt nem vettem figyelembe, hogy valamelyik textil hosszában, valamelyik keresztben nyúlik, valamelyik pedig egyáltalán nem. Ez azért érdekes, mert hiába vágtam ki ugyanakkora darabokat, nem lettek teljesen egyformák. Kellett darabonként 2 körlap és 1 téglalap. Ezeket összeférceltem, majd géppel majdnem teljesen összevarrtam. Kis rést kellett hagyni, hogy hogy betöltsem a töltőanyagot, végül kézzel azt is bevarrtam.
Írás: a betűknek először papírsablont csináltam, kivágtam sötétbarna anyagból, végül kézzel rávarrtam 1-1 testre. Ékezeteket külön csináltam párat, ez szükség esetén, a szükséges helyre rárakható. A következő szavak rakhatók ki: LES, LÓ, EL, LE, ÉS, MALOM, MA, LOM, SÁL, MÁSOL, SEM, MÁS, ÁS, SÓ, SOM, ÁSÓ,
Fej: A fejet (hogy gömbölyű legyen) több mandorla (levélhez hasonló szabályos alakzat) megszerkesztésével, kivágásával és összevarrásával oldottam mag. Itt is alaklemez, szabás, fércelés, gépi varrás, kitömés … és kész a gömb. Erre kerültek rá a haj, a szemek, a szarvacskák, a száj és az orr.
Tépőzár: A testek mindkét végére egy-egy darabka tépőzárat varrtam, így összetudnak cuppanni, de szét is lehet őket vállasztani bármikor, és bármilyen sorrendben.
Zsák: Mindig, minden játéknak a tárolásáról gondoskodni kell. Ebben az esetben a zsákot találtam a legjobb megoldásnak. Itt is egy nagy téglalap és egy körlap kellett először. Hogy karácsonyos legyen, az aljára és tetejére varrtam egy kis karácsonyi mintás anyagot. Végül két szalagot fűztem a tetejébe, hogy ki-be csukható és felakasztható legyen.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése